Skip to main content

Geleceği şekillendirme yolunda bilgi birikimini, deneyimi ve ilhamı bir arada sunuyoruz!

Dünyasına İyi Bakanlar Akademisi’nde dünyasına kalıcı ve pozitif etki bırakmak isteyenler için hazırlanmış eğitim programlarıyla yepyeni bir yolculuk başlıyor.

BAŞVUR

Daha mutlu toplumlar, sürdürülebilir yaşamlar ve temiz bir gelecek için hayallerinin peşinden gitmenin tam vakti!

Dünyasına İyi Bakanlar Akademisi, dünyası için fark yaratmak isteyenleri ortak bir ağda buluşturan çok yönlü bir platform. İyiliği kendinden başlatmaya heves duyan ve dünyasına iyi bakmak için yepyeni adımlar atmaya karar veren tüm üniversiteliler, bu platformun bir parçası olabilir.

Tamamen dijital bir ortamda faaliyetlerini sürdüren platform gücünü, katılımcılarının öğrenme heyecanından, yeniliklere duydukları meraktan, değişim cesaretinden ve iyiliğe uzanan fikirlerinden alıyor.

Yapabileceğin değişimlere iyi bir yerden başlamayı istemek, ilk adım… İkinci adımını bizimle atmaya ne dersin?

BİZ İYİLEŞİRSEK, DÜNYA İYİLEŞİR

Akademinin çıkış noktası olan “Dünyana İyi Bak” mesajı ile kendi dünyamıza iyi baktığımızda, eş zamanlı olarak dünyada neleri iyileştirebileceğimize dair farkındalık yaratabilmeyi ve başkalarını da bu yönde harekete geçirerek ilham vermeyi amaçlıyoruz. İşte bu yüzden diyoruz ki #iyibakdünyana, çünkü evin senin dünyan, dünya senin evin…

DÜNYAYA İYİ BAKMAK; DÜNYAYI DEĞİŞTİRMENİN YOLU…

#İyibakdünyana

Kale Grubu’nun mayasında süreklilik ve tutarlılık arz eden insan odaklılık ve sosyal fayda/ortak değer yaratma anlayışı var. Her zaman pozitif etki yaratan döngüsel projelere yatırım yapmaya öncelik ve değer veren Grup, değişimin kendimizden, kendi evimizden başlaması öngörüsüyle ‘İyi Bak Dünyana’ Hareketini başlattı.

Dünya üzerinde yaşanan tüm sorunların ve eşitsizliklerin herkes tarafından hissedildiği bu dönemde, farkındalık evresinden doğan bu yaklaşım, kendi dünyalarımızda başlatacağımız küçük değişimlerin birleşerek, geleceği şekillendiren, dünyayı iyileştiren anlamlı bir dönüşüm haline gelmesini amaçlıyor.

Dünyasına İyi Bakanlar Akademisi’de ‘İyi Bak Dünyana’ Hareketinin önemli bir ayağını oluşturuyor.

Kale Grubu, farklı alanlardaki eşitsizlikler, sağlık, eğitim gibi özellikle de savunmasız ve dışlanmış grupları etkileyen en ciddi küresel zorluklarla mücadele eden sosyal girişimcilere verdiği desteği, ‘İyi Bak Dünyana’ çatısı altında bir ‘ekosistem yatırımı’ olarak değerlendiriyor. Tüm sosyal girişimcilere ‘İyi Bak Dünyana’ çağrısı yapıyor.