Skip to main content

Kale Grubu ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ortaklığında, Boğaziçi Üniversitesi Mezunu İş İnsanları Derneği (BRM) iş birliği ile birlikte hazırlanan Dünyasına İyi Bakanlar Akademisi, bir kişinin dünya için yaratabileceği farkı, pozitif bir etkiye dönüştürmesini sağlayan eğitimlere, fırsatlara ve ilham kaynaklarına erişim imkânı sunuyor.

Sorunları birer fırsat olarak gören ve dünyasına iyi bakmak için çözümler üreten gençlere ilham verici kapılar açıyor.

KALE GRUBU

Kale Grubu’nda dünyaya iyi bakmanın sınırı yok!

Çünkü dünyaya iyi bakmak için nedenimiz çok! Kale Grubu, çevre sorunlarından, açlığa; eğitimden adil yaşam şartlarına kadar toplumun farklı alanlarda çözülmesi gereken problemlerine karşı kendini sorumlu hisseden sosyal girişimcilere bilgi, kaynak ve deneyim sağlayarak etkin bir yapılanma alanı oluşturuyor.

Kale Grubu, kurumların toplum için iyilik yapmasını “hayırseverlik” kavramı olmaktan çıkararak “sorumluluk” ifadesiyle tanımlıyor. Daha iyi bir dünyaya katkıda bulunacak öncü rolü ve yenilikçi gücünü, köklü değişimlere yön verecek faydalı fikirlerin gerçekleşmesi için değerlendiriyor.

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi

Eğitimin iyisi, harekete geçirir.

Yaşam boyu öğrenme misyonu ile hizmet veren BÜYEM, ortaya koyduğu nitelikli eğitimlerle, “hayata geçirilebilir” faydalı bilgilerin ve toplum için “fark yaratan” becerilerin yaygınlaşmasını amaçlıyor.

Boğaziçi Üniversitesi İş İnsanları Derneği

Büyük yolculuklar, küçük bir adımla başlar.

Boğaziçi Üniversitesi Mezunu İş İnsanları Derneği sosyal fayda yaratmak üzere kendi girişimlerini planlayan üniversite öğrencilerine eğitim, proje geliştirme ve şirketlerle bağlantı kurma desteği sağlıyor.