Skip to main content

Dünyana iyi bakma yolculuğunda daha fazla sosyal etki yaratabilmen için sana yön verecek dersler ve eğitici videoları burada bulabilirsin. Güncellenen içerikler için düzenli takip etmeyi unutma!

Bir sosyal girişimci “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları” hakkında ne bilmeli?

25 Eylül 2015’te Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi’ni ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı (SKA’lar) kabul etti. Gündem 2030, yoksulluğu sona erdirmek, gezegeni korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için küresel bir eylem çağrısıdır.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Nasıl Gerçekleştirilir temasını ele alan bu eğitim, SKA’ların uygulanması için planlamanın, finansmanın, politika geliştirmenin, paydaşların rollerinin önemine değinmektedir. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile ilgili kavramların çok yönlü ele alındığı eğitim, amaçlara ulaşmak ve toplumsal dönüşümde rol almak isteyen herkese açıktır.

SDG Academy’nin “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Nasıl Gerçekleştirilir ” konulu bu eğitim boyunca UN SDND Direktörü Prof. Jeffrey Sachs’tan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı gerçekleştirmek üzere yapabileceğimiz çalışmaları öğrenmek için derse kaydolabilir, Türkçe altyazıları seçerek takip edebilirsiniz.

DERSE KATILIN